Woźniki

Woźniki w swojej pierwotnej formie powstały jako gród na Górze Grójec. Datę osiedlenia się w rzeczonym miejscu pierwszych mieszkańców określa się jako pierwsza połowa XIII wieku. Niedługo później król nadał Woźnikom prawa handlowe, dzięki czemu rozkwitła wymiana dóbr. Ponad sto lat później miało miejsce nadanie praw miejskich potwierdzone w lokalnej dokumentacji. Co ciekawe, rozwój miasta jest także silnie podyktowany korzystną lokalizacją. Przez Woźniki przebiegał bowiem trakt handlowy rozciągający się od Krakowa aż po Wrocław. Złoty wiek dla miejscowości i jej obywateli do przede wszystkim początek osiemnastego stulecia. To właśnie wtedy miasto szybko i efektywnie uprzemysławiało się, o czym świadczą rozliczne kuźnice oraz fryszerki. Miasto słynęło także z wydobycia na szeroką skalę węgla kamiennego oraz innego surowca – siarki.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Woźnik oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi w obrębie miasta Woźniki

Archeolog

w mieście Woźniki

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.