Wojkowice

Zapiski o istnieniu Wojkowic znajdziemy już w kronikach pochodzących z 1271 roku. Niestety jednak, niewiele zachowało się informacji o dalszym rozwoju osady. Z podań wynika, iż rozwijała się ona przede wszystkim rolniczo, jednocześnie często przechodząc z rąk jednego możnowładcy w drugie. Brak ruchów migracyjnych oraz stabilizacja życia wsi sprawiła, że jej populacja przez długi czas pozostawała na niezmiennym, niskim poziomie. Z danych statystycznych wynika na przykład, iż w roku 1926 było to jedynie cztery tysiące mieszkańców. Wojkowice przez dłuższy czas pozostawały częścią Będzina. Niemniej jednak, dwadzieścia pięć lat temu wystosowano wniosek do Prezesa Rady Ministrów o wyodrębnienie wsi i uczynienie z niej oddzielnej jednostki podziału administracyjnego. Rzeczony wniosek przyjęto w roku 1992. Od tego momentu Wojkowice cieszyć się mogą możliwością samostanowienia o losie swoich mieszkańców.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Wojkowic oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Realizujemy również badania Archeologiczne na terenie miasta Wojkowice

Archeolog

w mieście Wojkowice

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.