Wisła

O Wiśle po raz pierwszy w kronikach wspomniano w roku 1223. Była to niewielka osada zamieszkiwana przez marginalną liczbę mieszkańców. Jej wzrost nastąpił dopiero pomiędzy XVI a XVII wiekiem. Miało to miejsce przede wszystkim z powodu na migrację robotników pracujących na chwałę ówczesnych książąt cieszyńskich. Potwierdza to fakt utrzymywania bliskich kontaktów z Cieszynem, z którym omawiana wieś była feudalnie związana. Dalsze powiększanie się populacji miało miejsce w pierwszej połowie wieku XVII, kiedy to napływowi przybysze poszukiwali azylu i schronienia przed prześladowaniami ze stron oficjeli kontrreformacyjnych. Od początku wieku XIX Wisła zyskiwała na znaczeniu jako miasto turystyczne, głównie wśród osób pragnących udać się do źródeł rzeki o tej samej nazwie. Fakt ten wykorzystano, budując w mieście pensjonaty wypoczynkowe, jak chociażby „Sokół” czy „Maja”.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Wisły oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi w obrębie miasta Wisła

Archeolog

w mieście Wisła

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.