Wilamowice

Jak opisano to w dokumentacji historycznej, Wilamowice jako osada założone zostały w okolicach roku 1241. Powstały więc już po najazdach mongolskich pustoszących przez dziesiątki lat ziemie śląskie. Zgodnie z ówczesnym podziałem politycznym wieś zaliczać należy w poczet księstwa oświęcimskiego, które w połowie wieku XIV zostało lennem czeskim. Ciekawa historia wiąże się z drewnianym kościołem parafialnym znajdującym się w środku miasta. Pożar strawił go bowiem dwukrotnie – w roku 1646 oraz pięćdziesiąt lat później. W obydwu przypadkach był on jednakże niezwłocznie odbudowywany. Wraz z rozwojem miasta, jego zabudowę wzbogaciły poczta, apteka oraz szkoła.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Wilamowic oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi na terenie miasta Wilamowice

Archeolog

w mieście Wilamowice

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.