Tychy

Skrybowie pszczyńscy po raz pierwszy o istnieniu Tych wspominali w latach sześćdziesiątych osiemnastego wieku. Początkowo była to ni mniej ni więcej a niewielka osada o marginalnym znaczeniu dla losów państwa. Niemniej jednak, w połowie wieku szesnastego nastąpiło znaczne ożywienie przemysłowe oraz gospodarcze. Miało to miejsce przede wszystkim z powodu na powstanie Browaru Książęcego oraz huty. To właśnie one napędzały handel i produkcję – czynniki tak istotne dla utrzymania dobrobytu jednostki miejskiej. Co ciekawe, tradycja piwowarska jest w Tychach głęboko zakorzeniona. W roku 1898 powstał bowiem Browar Obywatelski, a następnie – tuż przed drugą wojną światową – Książęce Browary Spółka Akcyjna. Mimo, iż miasto zostało zdobyte przez najeźdźców, jego mieszkańcy znów cieszyć się mogli wolnością od 28 stycznia 1945 roku. Sześć lat później Tychy odzyskały prawa miejskie.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Tychów oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się również badaniami Archeologicznymi w gminach miasta Tychy

Archeolog

w mieście Tychy

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.