Szczyrk

Szczyrk od samego początku swojego istnienia pełnił rolę osady rolniczej. Dopiero w wieku XVIII dało się wyróżnić powoli rozwijające się inne dziedziny gospodarki, które to z czasem znacznie nabrały na znaczeniu. Wśród nich wymienić można chociażby produkcję drewna, sukna, czy też – pasterstwo. W XIX wieku ludność osady liczyła nieco poniżej 2500 mieszkańców. Większość z nich była zadeklarowanymi katolikami, niewielki odsetek stanowili wyznawcy judaizmu. Co interesujące, Szczyrk składał się w opisywanych czasach w 99 % z ludności polskojęzycznej. Osoby władające językiem niemieckim stanowiły niecały 1 %. Po pierwszej wojnie światowej miasto otwarło się także na turystykę – była ona przede wszystkim zorientowana na zwiedzanie pozostałości poaustriackiej kultury.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Szczyrku oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi w gminach miasta Szczyrk

Archeolog

w mieście Szczyrk

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.