Sośnicowice

Pierwsze wzmianki o Sośnicowicach pojawiają się w kronikach lokalnych już na początku wieku XIV. Jest to więc jedna z najstarszych osad województwa śląskiego. Wieś początkowo rozwijała się głównie dzięki zakrojonemu na szeroką skalę rolnictwu oraz łowiectwu. Z biegiem czasu mieszkańcy zaczęli trudnić się rzemiosłem i handlem. Po ich bytności w Sośnicowicach pozostało wiele pamiątek. Wymienić w tym miejscu należy przede wszystkim kościół Świętego Jakuba Starszego, zabytkowe kapliczki, czy też późnobarokowy pałac. Za wyróżnik miejscowości, która prawa miejskie otrzymała relatywnie późno uznaje się układ urbanistyczny. Jest on charakterystyczny dla średniowiecza – posiada bowiem w samym środku rynek, dookoła którego budowane były obiekty mieszkalne.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Sośniowic oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne w obrębie miasta Sośnicowice

Archeolog

w mieście Sośnicowice

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.