Skoczów

Skoczów zaistniał na mapie Polaki jako niewielkie grodzisko założone przez ludność słowiańską pomiędzy VII a IX wiekiem. Początkowo miał on formę otwartą, w dalszych wiekach zadbano o cechy obronne budując wał ziemny oraz relatywnie głęboką fosę. Pierwsze wzmianki o Skoczowie jako miasteczku pochodzą z końca XIII wieku i pochodzą z wykazu lenn czeskich. Już od początku mieszkańcy postawili przede wszystkim na handel, o czym świadczą zapiski o rozległym rynku położonym w środku miasta charakteryzującego się nieregularną zabudową. Miejscowości prawa miejskie nadano w wieku XIV. Wtedy też powstały drewniane oraz ziemne wały, pomiędzy którymi przejść można było dzięki dwóm głównym bramom miejskim: Bramie Dolnej oraz Górnej. Kolejne wieki to imigracja ludności z terenu ówczesnych Moraw oraz Węgier, która to przyczyniła się w znacznym stopniu do szybkiego rozwoju rzemiosła oraz czerpanych z tego tytułu zysków. Ze Skoczowa pochodzili najznamienitsi ślusarze, rzeźnicy oraz szewcy.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny przeprowadzany na terenie Skoczowa oraz okolic realizowany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Realizujemy również badania Archeologiczne w obrębie miasta Skoczów

Archeolog

w mieście Skoczów

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.