Siemianowice Śląskie

Początkowo Siemianowice Śląskie były jedynie niezbyt zamożną osadą. Głównym źródłem utrzymania jej mieszkańców było rybołówstwo, rolnictwo oraz gospodarka leśna. Znaczna poprawa standardu życia oraz industrializacja miasta miała miejsce w pierwszej połowie XIX wieku, kiedy to na jego terenie powstała kopalnia węgla oraz huta. Możliwości zarobkowania oraz poprawy statusu społecznego przyniosły za sobą zauważalny napływ ludności z terenów ościennych. Mając dostęp do chętnej do pracy siły roboczej, lokalni przedsiębiorcy przeznaczali swoje środki finansowe na inwestycje w fabryki czy wytwórnie. Wymienić w tym miejscu należy chociażby Fabrykę Śrub i Nitów, czy Fabrykę Kotłów. W obecnych czasach miasto stoi jednak w obliczu kryzysu, jako że zamknięcia kolejnych kopalni oraz wycofywania kapitału z Siemianowic Śląskich doprowadziły do znacznego wzrostu bezrobocia oraz wyludniania się zarówno samej metropolii jak i terenów ją otaczających.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny przeprowadzany na terenie Siemianowic Śląskich oraz okolic realizowany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne w gminach miasta Siemianowice Śląskie

Archeolog

w mieście Siemianowice Śląskie

Kontakt

    Logo
  • Adres:

    ul. Pierchały 4a
    44-238 Czerwionka-Leszczyny.
  • Telefon:

    Telefon: 664 448 742
  • Email

    biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.