Rydułtowy

Niewiele zachowało się danych historycznych dotyczących wczesnych dziejów miejscowości. Historycy wnioskują, iż początkowo była to niewielka wioska rycerska. Dopiero o wiele późniejsze dane informują wnikliwych czytelników o fakcie połączenia gmin Rydułtowy Górne, Dolne, Radoszów Górny oraz Wielki celem stworzenia jednej, jednolitej gminy o nazwie Rydułtowy. Wydarzenie to miało miejsce w okresie międzywojennym, a dokładniej – w roku 1926. Do rzeczonej gminy dołączano następnie okoliczne wsie oraz kolonie znajdujące się uprzednio pod zarządem innych jednostek administracyjnych. W taki sposób zasoby terytorialne powiększyły się między innymi o Pietrzkowice czy Nalas. Uzyskanie przez omawiają miejscowość praw miejskich datuje się na początek roku 1951. Od tej pory rozpoczął się okres bujnego rozwoju ekonomiczno-kulturalnego miejscowości.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny przeprowadzany na terenie Rydułtów oraz okolic realizowany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne w gminach miasta Rydułtowy

Archeolog

w mieście Rydułtowy

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.