Radzionków

Najwcześniejsze potwierdzone zapiski historyczne odnoszące się bezpośrednio do miasta pochodzą wedle znawców z drugiej połowy wieku XIV. Podczas wojen husyckich osada znacząco ucierpiała, jako że została ona nie tylko ograbiona ale również niemalże doszczętnie spalona. W kolejnych wiekach trwała sprawna odbudowa Radzionkowa. W jej trakcie powstał nieistniejący już kościół parafialny. Liczne działania wojenne prowadzone w okolicach miasta spowodowały jego znaczne spustoszenie. Przeciwdziałać temu zaczęły pomiędzy wiekiem XVIII a XIX władze pruskie, które to za cel postawiły sobie ponowne zaludnienie obszaru. Koniec wieku XIX to przede wszystkim budowa pieców hutniczych oraz kopalni „Łazarz”. Dla mieszkańców wiekopomną datą jest 1 stycznia 1998 roku, kiedy to Radzionków stał się samodzielną gminą.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Radzionkowa oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne w obrębie miasta Radzionków

Archeolog

w mieście Radzionków

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.