Pyskowice

Pyskowice uznaje się za jedno z najstarszych miast leżących na terenie województwa śląskiego. Jego początki sięgają roku 1256. Niedługo po założeniu istniała w osadzie także siedziba lokalnej parafii. Co niezwykłe, prawa miejskie Pyskowice otrzymały zaledwie cztery lata później za wstawiennictwem księcia Władysława I. Plan miasta jest wysoce charakterystyczny dla budownictwa stricte średniowiecznego, jako w jego środku znajdziemy rynek, natomiast punktem centralnym całej miejscowości jest ratusz. Obiekty kultu religijnego zlokalizowano bliżej obrzeży Pyskowic. Nie uchroniło ich to jednak przed klęskami żywiołowymi – kościół parafialny uległ bowiem zniszczeniu w roku 1622 w wyniku pożaru. Jego odbudowa zajęła mieszkańcom aż pięć lat. Najszybszy rozwój Pyskowic datuje się na przełom lat 20. oraz 30. XX wieku.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Pyskowic oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Realizujemy również badania Archeologicznymi w gminach miasta Pyskowice

Archeolog

w mieście Pyskowice

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.