Pilica

Zanim Pilicę włączono w skład województwa śląskiego, przez długi okres czasu pozostawała ona pod władztwem możnych małopolskich. Znawcy tematu uznają, iż sama osada założona została pod koniec wieku trzynastego. Szybko przekształciła się ona w gród obronny. O nadmienionym fakcie świadczy chociażby wybudowanie przez ówczesnych mieszkańców twierdzy typu bastionowego. Przez pewien czas Pilicę zajmowały wojska szwedzkie, zostały one jednak ostatecznie przepędzone przez siły polskie. Niestety, wycofując się, żołnierze szwedzcy podjęli decyzję o podpaleniu zarówno samego miasta jak i pięknego, starego zamku. Nie podjęto próby jego rekonstrukcji i przywrócenia do dawnej świetności. Utracone w roku 1870 prawa miejskie Pilica odzyskała dopiero 124 lata później.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Pilicy oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się również badaniami Archeologicznymi na terenie miasta Pilica

Archeolog

w mieście Pilica

Kontakt

    Logo
  • Adres:

    ul. Pierchały 4a
    44-238 Czerwionka-Leszczyny.
  • Telefon:

    Telefon: 664 448 742
  • Email

    biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.