Piekary Śląskie

Powstanie Piekar Śląskich znawcy tematu łączą z rokiem 1136 oraz bullą ówczesnego papieża, Innocentego II. To właśnie wtedy uznano istnienie osady znajdującej się w niedalekiej odległości od Bytomia. Jej mieszkańców już od najwcześniejszych wieków spajała religia – odzwierciedleniem tego faktu jest budowa kościoła na początku XIV wieku oraz jego niemalże natychmiastowa konsekracja. Wiek XVII to dla przedstawicieli Piekar Śląskich zmagania z epidemią cholery oraz zarazą dziesiątkującą ludność. Po poradzeniu sobie z kryzysem spowodowanym niezwykle poważnymi chorobami, miasto na przełomie XVIII oraz XIX wieku odnotowuje bujny wzrost, głównie dzięki regularnemu wydobyciu dużych ilości węgla z kopalni o nazwie Andaluzja oraz działalności lokalnej drukarni założonej przez Teodora Heneczeka. W okresie międzywojennym Piekary stały się częścią Polski. Stało się tak po ich odzyskaniu po zaborze pruskim.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny przeprowadzany na terenie Piekar Śląskich oraz okolic realizowany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się również badaniami Archeologicznymi na terenie miasta Piekary Śląskie

Archeolog

w mieście Piekary Śląskie

Kontakt

    Logo
  • Adres:

    ul. Pierchały 4a
    44-238 Czerwionka-Leszczyny.
  • Telefon:

    Telefon: 664 448 742
  • Email

    biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.