Orzesze

Najstarsze zapiski dotyczące istnienia wioski Orzesze pochodzą z XV wieku. Z tego co udało się ustalić, przez dłuższy okres czasu znajdowała się ona pod zarządem jednego z lokalnych rycerzy. W późniejszych wiekach osada stała się częścią księstwa raciborskiego a kilkadziesiąt lat później – pszczyńskiego. Uwagę zarówno historyków jak i turystów przyciąga przede wszystkim kościół położony na Górze świętego Wawrzyńca. Budowlę tę uznaje się bowiem za najstarszą zachowaną konstrukcję w mieście. W okresie międzywojennym dzięki wynikom plebiscytu Orzesze trafiły do Polaki, by następnie zostać zajęte przez siły niemieckie. Niemalże dwadzieścia lat po zakończeniu działań wojennych, miejscowość uzyskała prawa miejskie. Wiązało się to z możliwością posługiwania się własnym herbem.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Orzesza oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi na terenie miasta Orzesze

Archeolog

w mieście Orzesze

Kontakt

    Logo
  • Adres:

    ul. Pierchały 4a
    44-238 Czerwionka-Leszczyny.
  • Telefon:

    Telefon: 664 448 742
  • Email

    biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.