Myszków

Wczesne dzieje Myszkowa nie są dobrze znane historykom. Wielu z nich uważa, iż rzeczona miejscowość powstała z połączenia w jedną całość wielu pobliskich osad miejskich. O Myszkowie jako mieście wspominają kronikarze z XIV wieku. Wiekopomne wydarzenie zarówno dla jego mieszkańców jak i przedstawicieli okolicznych miasteczek i wiosek był bezsprzecznie rok 1925, kiedy to prawnie ogłoszono powstanie gminy Myszków. Już we wrześniu 1939 roku miasto przeszło pod zarząd niemiecki, jako że wcielone zostało do Trzeciej Rzeszy. Niemniej jednak, udało się je odbić i przywrócić prawowitemu właścicielowi – Rzeczypospolitej Polskiej – już sześć lat później. Historia Myszkowa to też częste zmiany administracyjne. Przykładowo, w roku 1975 reforma administracyjna sprawiła, iż miejscowość ta włączona została do województwa częstochowskiego. Stan ten uległ zmianie dopiero w roku 1999.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Myszkowa oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się również badaniami Archeologicznymi w obrębie miasta Myszków

Archeolog

w mieście Myszków

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.