Miasteczko Śląskie

Pierwszą kartę w historii osady stanowi wiek XVI. To wtedy zdecydowano się na założenie Miasteczka Śląskiego. Rzeczone działanie było przede wszystkim podyktowane chęcią jak najszybszej eksploatacji odkrytych złóż rudy oraz kruszców. Właśnie ta gałąź przemysłu popchnęła osadę ku dalszemu rozwojowi, również w wiekach kolejnych. Wiekopomną chwilą bezsprzecznie okazał się rok 1561, kiedy to właściciel ziemi bytomskiej, Jerzy von Ansbach ogłosił nadanie Miasteczku Śląskiemu praw miejskich. Sympatie propolskie sprawiły, iż podczas plebiscytu przeprowadzanego w województwie śląskim, większość mieszkańców opowiedziała się za przejściem miasta pod władztwo Rzeczypospolitej. Miasteczko Śląskie w dalszym ciągu pozostaje istotną bazą przemysłową terenu. Jest to spowodowane nieprzerwaną działalnością huty cynku i ołowiu mieszczącej się w jego granicach.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Miasteczka Śląskiego oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy także badania Archeologiczne w obrębie miasta Miasteczko Śląskie

Archeolog

w mieście Miasteczko Śląskie

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.