Lubliniec

Lubliniec powstał jako jeden z węzłów na szlaku handlowym, który to prowadził z Wrocławia do Krakowa. Na jego założenie zdecydował się Władysław Opolczyk już w drugiej połowie XIII wieku. Niedługo później rozpoczęto prace nad ówczesnym ratuszem. Początek wieku XIV to dla Lublińca przede wszystkim uzyskanie praw miejskich oraz uznanie zwierzchnictwa czeskiego. Dzięki szybkiemu rozwojowi gospodarczemu, szybkiemu rozrostowi granic oraz sprawnemu zarządzaniu, miasto postanowiono uczynić stolicą powiatu lublinieckiego. Wspominając czasy bliższe nam współczesnym, nie należy zapominać, iż podczas trzeciego z powstań śląskich w Lublińcu miały miejsce liczne rozruchy, a on sam na dłuższy czas zajęty został przez siły powstańcze. Mimo zauważalnym sympatiom proniemieckim, po negocjacjach miejscowość wpisano w granice Rzeczypospolitej Polskiej. Zajęte przez hitlerowskie Niemcy, przynależność do naszego kraju miasto odzyskało po roku 1945. .


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Lublinca oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Realizujemy również badania Archeologiczne na terenie miasta Lubliniec

Archeolog

w mieście Lubliniec

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.