Łazy

Łazy są kolejnym z miast położonych w województwie śląskim, o których brakuje szczegółowych danych historycznych. Jak udało się ustalić, od drugiej połowy wieku XX, była to siedziba gminy Rokitno-Szlacheckie. Populacja miasta od wielu lat pozostaje niezmienna, wahając się w granicach siedmiu tysięcy osób. Mimo braku twardych danych dotyczących miejscowości, znawcy tematu analizują historię pozostałych po przodkach zabytków. Zaliczyć do nich należy choćby wierzę ciśnień, cmentarz wojenny, czy kościół Michała Archanioła. O prowadzonych na terenach okalających Łazy działaniach zbrojnych świadczyć może cmentarz wojenny. Wypisane na nagrobkach daty śmierci poszczególnych żołnierzy każą sądzić, iż założony został on celem oddania hołdu poległym podczas pierwszej wojny światowej. Oko turysty ucieszą także pozostałości po fabryce materiałów ogniotrwałych czy też – po dziewiętnastowiecznej lokomotywowni.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Łaz oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się również badaniami Archeologicznymi na terenie miasta Łazy

Archeolog

w mieście Łazy

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.