Krzepice

Krzepice od wieków odgrywają ważną rolę na arenie lokalnej. Pierwsze wzmianki o jego statusie pochodzą z wieku dwunastego, kiedy to na miejscu, gdzie obecnie znajduje się miejscowość istniał dobrze ufortyfikowany gród warowny. Wiek XIV i większa liczba prowadzonych wojen zmusiła ówczesnego króla do wzniesienia w Krzepicach zamku murowanego. Niestety, setki lat sprawiły, że dziś podziwiać możemy wyłącznie jego pozostałości w formie resztek fosy czy wałów. Niezwykle istotną datą dla mieszkańców jest bezsprzecznie rok 1357. Wyznacza on bowiem moment oddania do użytku kościoła Świętego Jakuba Apostoła. Historia nowożytna miasta to przede wszystkim duże zaangażowanie obywateli w walkę z siłami najeźdźczymi podczas powstania styczniowego. Nie można także zapomnieć o represjach – odebraniu Krzepicom praw miejskich. Zostały one odzyskane w okresie międzywojennym.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Krzepic oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne na terenie miasta Krzepice

Archeolog

w mieście Krzepice

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.