Krzanowice

Krzanowice stały się jednym z zakątków Śląska szczególnie uwielbianym przez archeologów. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, iż w roku 1925 specjaliści badający tereny okalające miasto dokonali niezwykłego odkrycia. Udało się bowiem dotrzeć do pozostałości po cmentarzu przedstawicieli kultury łużyckiej. To właśnie dzięki nim specjalistom udało się ustalić ceremoniał chowania poległych, stopień zaawansowania kultury oraz stosowane przez jej członków metody budowlane. W tym momencie nadmienić warto, iż miejsca pochówku były nad wyraz zróżnicowane, jako że wyróżniono ich aż trzy typy. Jeżeli chodzi o samo miasto, ustalono iż uzyskało ono prawa miejskie w drugiej połowie wieku XIII i było ich właścicielem aż do zakończenia drugiej wojny światowej. Po ich utracie, prawa przywrócono sześćdziesiąt lat później – w roku 2001.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Krzanowic oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Realizujemy również badania Archeologiczne w gminach miasta Krzanowice

Archeolog

w mieście Krzanowice

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.