Koziegłowy

Koziegłowy to jedno z miast które powstało wedle typowego zamysłu średniowiecznego. Oznacza to, iż w samym jego centrum znajduje się pokaźny zamek, niedaleko zlokalizowano rynek, natomiast kościół oraz szpital wybudowano po zewnętrznej stronie. W pierwszej połowie wieku XVI miejscowość sprzedana została przez ówczesnego właściciela biskupowi krakowskiemu. Koniec wieku XVIII to czas prawnego wcielenia miasta wraz z terenami przyległymi w poczet obszarów znajdujących się pod władaniem Rzeczypospolitej Polskiej. Niedługo później miały miejsce jednakże zabory pruskie. Na ich mocy Koziegłowy znalazły się pod panowaniem Niemców. Okupacja rzeczonego narodu została także odnotowana przez kronikarzy podczas drugiej wojny światowej. Cztery lata po jej zakończeniu Koziegłowy ponownie otrzymały utracone prawa miejskie.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny przeprowadzany na terenie Kozichgłów oraz okolic realizowany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy także badania Archeologiczne w obrębie miasta Koziegłowy

Archeolog

w mieście Koziegłowy

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.