Kłobuck

Z informacji zgromadzonych przez znawców tematu o Kłobucku dowiedzieć możemy się wiele. Intrygującym jest na pewno fakt, iż osada prawa miejskie otrzymała już w pierwszej połowie XIII wieku, co wyróżnia ją na tle innych grodów znajdujących się w okolicy. Fakt ten może być spowodowany znajdowaniem się Kłobucka na szlaku handlowym łączącym Wielkopolskę z Małopolską. Znaczne ilości kupców odwiedzających miasto w regularnych odstępach czasu przyczyniły się do wzrostu jego prestiżu na arenie lokalnej oraz do poprawy jego sytuacji ekonomicznej. W późniejszych czasach przez tę malowniczą miejscowość przebiegał także szlak bursztynowy. Lokalizacja na rzeczonym trakcie handlowym pozwalała na błyskawiczny rozwój Kłobucka, wymuszała jednakże dodatkowe zabezpieczenie obszarów północnozachodnich przed żadnymi łatwego zarobku najeźdźcami. Kolejnym krokiem milowym było otwarcie w wieku XX destylarni żywicy, dającej mieszkańcom szansę godziwego zarobku a miastu – zwiększenia corocznych przychodów. Nadmienić także warto, iż po ostatniej reformie administracyjnej miejscowość stała się częścią powiatu kłobuckiego.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Kłobucka oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne na terenie miasta Kłobuck

Archeolog

w mieście Kłobuck

Kontakt

    Logo
  • Adres:

    ul. Pierchały 4a
    44-238 Czerwionka-Leszczyny.
  • Telefon:

    Telefon: 664 448 742
  • Email

    biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.