Jaworzno

Jaworzno położone jest na terenie Małopolski. Istnieje ono już od wielu wieków, zamieszkiwane było bowiem jeszcze przed naszą erą przez plemiona proto-słowiańskie. We wczesnym średniowieczu mieszkańcy obszaru wznieśli niewielką osadę, którą to uznaje się za prekursorkę dzisiejszego Jaworzna. Historia najnowsza wskazuje na bujny rozwój przemysłu oraz infrastruktury miasta pod zaborem austriackim. Należało ono do Wielkiego Księstwa Krakowskiego, a następnie przeszło w ręce Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki strategicznemu położeniu, Jaworzno wzbogacało się na transporcie, jako że stanowiło istotny węzeł wymiany towarów pomiędzy Rosją a Prusami. Dalszy rozwój to przede wszystkim hutnictwo i kopalnictwo. Na łamach historii miasta znajdziemy także czarne karty. Są to przede wszystkim – stworzenie podobozu koncentracyjnego podlegającemu zwierzchnictwu władz w Oświęcimiu oraz Centralnego Obozu Pracy. Ten ostatni po buncie w roku 1956 oficjalnie zakończył swoją działalność.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny świadczony na terenie Jaworzna oraz okolic przeprowadzany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy także badania Archeologiczne w gminach miasta Jaworzno

Archeolog

w mieście Jaworzno

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.