Jastrzębie-Zdrój

Jak wynika z danych historycznych, Jastrzębie-Zdrój jako osada istniało już od 1293 roku. Następnie przechodziło ono z rąk do rąk, aby na dłużej pozostać w panowaniu rodziny Rostków. Miasto zapewne nie byłoby tak słynne, gdyby nie odkrycie w drugiej połowie XIX wieku występowania na jego terenie wyjątkowej solanki jodowo-bromowej. Dowiedziano się o niej podczas badań odkrywkowych mających na celu odnalezienie miejsc umożliwiających rozpoczęcie wydobycia węgla. Fakt ten wykorzystał hrabia von Königsdorff. W roku 1861 przystąpił on bowiem do budowy kompleksu uzdrowiskowego. Trzydzieści lat później dokonano przejęcia, a następnie modernizacji gotowych obiektów, tak aby przekształcić je w pełni funkcjonalne uzdrowisko dla dzieci i młodych dorosłych. Na terenie Jastrzębia-Zdroju powstały także sanatorium imienia Marszałka Piłsudskiego oraz sanatorium Hutnik.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Jastrzębia-Zdroju oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Realizujemy również badania Archeologiczne na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój

Archeolog

w mieście Jastrzębie-Zdrój

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.