Imielin

Jak wnioskować można z wpisów w kronikach miejskich, Imielin przekazany został biskupowi Janowi Radlicy przez Jana II Żelaznego pod koniec wieku XIV. Była to forma odszkodowania zaoferowanego przez księcia w zamian za wtargnięcia na dobra biskupie przez jego wojska. Z uwagi na bliskość granicy niemieckiej, osada w wieku XVIII przeżywała napływ nowych rąk do pracy, co z kolei wiązało się z zauważalnym wzrostem populacji. Imielin przeżywał także wiele zmian administracyjnych. W latach 70. XX został on włączony do Tychów, następnie stał się dzielnicą Mysłowic, a następnie częścią sąsiedniej gminy. Usamodzielnienie oraz przekazanie praw miejskich miało miejsce niedawno – pod koniec roku 1994. Już znacznie wcześniej miejscowość zyskiwała na znaczeniu, głównie dzięki wysoko rozwiniętemu przemysłowi oraz dobrze prosperującemu rolnictwu. Nie bez znaczenia pozostaje także doskonałe połączenie z Warszawą oraz Krakowem.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Imielina oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Wykonujemy również badania Archeologiczne w gminach miasta Imielin

Archeolog

w mieście Imielin

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.