Częstochowa

Częstochowa dobrze znana jest turystom często nawiedzającym tereny województwa śląskiego. Mało kto wie, że pierwsze wpisy o istnieniu tegoż miasta pochodzą już z roku 1220. Około sto pięćdziesiąt lat później niewielka osada otrzymała prawa miejskie. Przyczyniło się to wzrostu jej znaczenia politycznego i ekonomicznego, o czym świadczyć może chociażby przeprowadzenie przez Częstochowę szlaku kupieckiego łączącego tereny ówczesnej Małopolski z Wielkopolską. Jednym z najistotniejszych momentów w historii miasta była bezsprzecznie obrona Jasnej Góry, która to miała miejsce podczas potopu szwedzkiego. Co bardziej dociekliwi doskonale wiedzą, iż dzięki duchowi walki jak i zawierzeniu w łaskę Boską, zarówno klasztor jak i Częstochowa przetrwały. Miasto zostało jednakże w znacznym stopniu zniszczone przez wycofujące się wojska najeźdźcze, a jego odbudowa oraz nadanie mu obecnego kształtu trwało wiele kolejnych dziesięcioleci. Warto nadmienić, iż osławiony klasztor stał się także miejscem ślubu króla polskiego Michała z wybranką jego serca – Eleonorą.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny prowadzony na terenie Częstochowy oraz okolic wykonywany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi na terenie miasta Częstochowa

Archeolog

w mieście Częstochowa

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.