Czerwionka-Leszczyny

Jak można się domyślać na podstawie nazwy – omawiane miasto powstało z połączenia dwóch miejscowości historycznych – Czerwonki oraz Leszczyn. Co ciekawe, w jej skład weszły również mniejsze miasteczka – Czuchów oraz Dębieńsko. Tworzą one obecnie oddzielne dzielnice miasta, a wprawne oko w dalszym ciągu wyłapie niuanse odróżniające je od reszty Czerwonki-Leszczyn. Najistotniejszych zmian administracyjnych dokonano w roku 1975, kiedy to władze zdecydowały się na połączenie Leszczyn z Czerwonką. W tamtym okresie zdecydowano się na pozostawienie wyłącznie pierwszej nazwy. Za nomenklaturą łączoną opowiedziano się dopiero w roku 1992. Miasto charakteryzuje się przede wszystkim niepowtarzalnym charakterem oraz doskonale rozwiniętą strukturą komunikacyjną.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny przeprowadzany na terenie Czerwionki-Leszczyn oraz okolic realizowany przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badaniami Archeologicznymi w obrębie miasta Czerwionka-Leszczyny

Archeolog

w mieście Czerwionka-Leszczyny

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.