Bytom

Jak uważają historycy, Bytom nie jest miastem nowym, jako że jego korzenie sięgają już 1123 roku. Ówczesna osada nie była miejscem spokojnym, jako że wybrana została na cel Mongołów i mierzyć się musiała z ich rozlicznymi siłami podczas najazdów. Po uzyskaniu praw miejskich szybko do głosu doszła religia – w mieście powstał bowiem zarówno kościół jak i pokaźnych rozmiarów klasztor zakonu franciszkanów. Sporo później, już na początku wieku XIX, miało miejsce kolejne przełomowe dla Bytomia wydarzenie, a mianowicie budowa hut. Do najistotniejszych należą huta cynku Klara oraz huta żelaza nosząca dumną nazwę Pokój. Historia najnowsza miasta to przede wszystkim otwarcie rozlicznych kopalń, stworzenie linii tramwajowej czy przywrócenie do czasów dawnej świetności miejskiego teatru. Fani sportu za chlubną uznają zapewne datę 4 stycznia 1920, kiedy to powstał jeden z ich ulubionych klubów – Polonię Bytom.


Oferujemy:


Nadzór Archeologiczny realizowany na terenie Bytomia oraz okolic prowadzony przy inwestycjach w czasie prac budowlano – ziemnych. Zajmujemy się także badania Archeologiczne w gminach miasta Bytom

Archeolog

w mieście Bytom

Kontakt

  Logo
 • Adres:

  ul. Pierchały 4a
  44-238 Czerwionka-Leszczyny.
 • Telefon:

  Telefon: 664 448 742
 • Email

  biuro@archeoplan.pl

Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, najczęściej spotkać nas można w miejscowościach : Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Bielsko Biała, Cieszyn, Wrocław, Katowice.
Pracuję także w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego.